Przejdź do głównej zawartości

Realizacje w folwarku #1W zamkowej scenerii XVI-wiecznego kasztelu można znaleźć ciszę i wytchnienie. W Hotelu czekają na Gości komfortowe, stylowo wyposażone pokoje i apartamenty, które polecamy zarówno na rodzinne pobyty jak i na romantyczne weekendy w wyjątkowej, historycznej oprawie.

Folwark Odnosząc się z szacunkiem do historii przodków i poprzedników kontynuuje tradycję produkcji wina z czasów PRL-u, kiedy Winiarnia przeżywała czasy świetności produkując 1 000 000 butelek wina ziołowo - leczniczego rocznie. Do dnia dzisiejszego zachowały się eksponaty z tamtych czasów - oryginalne butelki wina.

Tajemnicze podziemia Folwarku, gdzie w zaciszu urokliwej Piwniczki winnej z regałami na wino - zrealizowanej przez Winus Wine Room, organizowane są degustacje win i pokazy winiarskie, które mogą być ciekawym uzupełnieniem każdego przyjęcia okolicznościowego czy też spotkania firmowego. W tym miejscu organizowane są również kameralne spotkania Klubu Wina oraz degustacje wina i whisky w wąskim gronie.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji z Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Porozmawiajmy o drzewach cz.1

Dąb drzewo o liściach opadających na zimę, do 40m wysokie, z rozłożystą, wysoką koroną, w starszym wieku dosyć nieregularną, o mocnych powyginanych konarach. Pień często już na niewielkiej wysokości od ziemi podzielony jest na wiele konarów, dlatego też, w przeciwieństwie do do blisko spokrewnionego z tym gatunkiem dębu bezszypułkowego, nie jest widoczny w górnych partiach korony.

Kora jasnoszara do szarobrązowej, już u młodych egzemplarzy gęsto popękana i porozrywana na podłużne listwy oraz głębokie bruzdy. Młode gałęzie zielonoszare z małymi korkowymi brodawkami. Nazwa tego gatunku drzewa pochodzi od długiej szypułki, na której osadzone są żółędzie. Od dębu bezszypułkowego różni go również wcześniejszy rozwój liści. W kształcie liści i formie wzrostu dąb szypułkowy najbardziej przypomina obraz pierwotnego, wspaniałego i potężnego dębu boga Woltana, który znalazł miejsce, w niektórych (wątpliwych) symbolach, jako "Dąb Niemiecki". Dęby żyją do 1000lat (bardzo …